Vritet oficeri i policisë në Bronx, plagoset një tjetër
Një oficer policie është vrarë dhe një tjetër është plagosur rëndë, so mbasdite në Bronx, New York, gjatë një shkëmbimi zjarri me një të dyshuar për krime.

Kryetari i Bashkisë Bill de Blasio e identifikoi policing e vrarë si Paul Tuozzolo nga Komisariati 43, veteran që prej 19 vjetësh në NYPD.
Gjithshka ndodhi afër orës 3 mbasdite, kur një grua telefonoi në numrin 911, për të thënë se një burrë i armatosur kishte hyrë në apartamentin e saj në Beach Avenue.

I dyshuari, 35-vjeçari Manuel Rosales, arriti të largohej me një xhip të kuq. Një veturë patrulle e policisë e dalloi në kryqëzimin Noble Court dhe Bronx River Avenue, mirëpo, kur policët iu afruan për ta ndaluar makinën, Rosales i qëlloi me armën e tij gjysëmautomatike. Plumbat goditën dy prej policëve në uniformë. Patrulla e policisë gjithashtu shtiu në drejtim të kriminelit duke e vrarë në vend.

Dy policët e plagosur u dërguan urgjentisht në Jacobi Hospital, ku Toger Tuozzolo u shpall i vdekur. Togeri tjetër, Emmanuel Këo, është qëlluar në këmbë por është jashtë rrezikut për jetëm, shkruan Illyria. Tuozzolo ishte baba i dy fëmijëve.

“Qyteti është në zi dhe familja e NYPD-së është në zi”, tha Komisioneri i Policisë James O’Neill, që e përshkroi të ndjerin si “një njeri shumë i mirë, një njeri i përkushtuar, një njeri që dha jetën për të na mbrojtur të gjithëve”./Albeu.com/
Shtuar më 05/11/2016, ora 07:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori