Vritet i dyshuari i sulmit brenda klubit Pulse në SHBA
PoliciaOrlando përmes një njoftimi në Twitter, ka deklaruar se sulmuesi në klubin Pulse, është qëlluar për vdekje nga oficerët policorë, shkruan. Kujtojmë se ngjarja ka ndidhur në një klub nate të komunitetit LGBT, në qytetin Orlando në Florida, ku janë shkaktuar viktima në masë.

Një shpërthim i kontrolluar me bombë është kryer nga skuadra e shpërthimeve. Familjarët e viktimave janë mbledhur në një spital lokal dhe po presin lajme për më të dashurit e tyre.

Shumë dëshmitarë në vendin e ngjarjes kanë dërguar mesazhe nga brendësia e klubit. Një grua ka marr një mesazh nga vajza e saj e cila gjendej në këtë klub, dhe e ka njoftuar se është qëlluar në dorë.

Policia amerikane akoma nuk ka njoftuar për numrin e saktë të viktimave. /albeu.com/

Shtuar më 12/06/2016, ora 12:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori