Vritet fotoreporteri italian në Ukrainë
Sot është raportuar se një fotoreporter italian ka gjetur vdekjen në Ukrainën Lindore.

Ministria e Jashtme italiane ka njoftuar se mund të jetë vrarë Andrea Rocchelli,në afërsi të qytetit të Slovynaskut, gjatë luftimeve ndërmjet forcave të ushtrisë ukrainase dhe separatistëve pro-rusë.

Ministria po ashtu ka saktësuar se trupi i pajetë i Rocchellit është momentalisht në një spital të këtij qyteti, ndërsa do ti bëhet dhe ekspertiza për të zbuluar edhe shkaqet e vërteta të vdekjes. /albeu.com/
Shtuar më 25/05/2014, ora 13:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori