Vriten dy terroristë, Belgjika nën masa të rrepta sigurie (VIDEO)
Qyteti Verviers në Belgjikë ka qenë i kërcënuar nga terroristët, të cilët kishin planifikuar edhe sulme në këtë qytet.

Policia e qytetit belg ka lëshuar një komunikatë, duke thënë se në Belgjikë u shmang një Paris i dytë.

Sot janë vrarë dy persona, të cilët kishin lidhje me organizata kriminale dhe që planifikonin sulme në shtetin belg.

Ata u vranë pas shkëmbimit të zjarrit me policinë./albeu.com/
Shtuar më 15/01/2015, ora 22:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori