Vritën 9 ushtarë, kërcet lufta Indi-Pakistan?
Situata është e nderë mes Indisë dhe Pakistanit pasi qeveria indiane vendosi t'ia heqë autonominë e zgjeruar rajonit të Kashmirit që administrohet prej saj.

Kashmiri është një territor me me shumicë myslimane i kontestuar mes Pakistanit, Indisë dhe Kinës për një pjesë të vogël duke bërë që fuqitë të përballen me njëra-tjetrën, raporton Albeu.com.

Sëfundmi, mes ushtrisë së Pakistanit dhe asaj të Indisë ka patur shkëmbim zjarri duke lënë tre ushtarë pakistanezë të vdekur dhe gjashtë indian.

Lajmi është dhënë na ushtria e Pakistanit, ndërsa indianët nuk kanë reaguar ende për ngjarjen e pretenduar. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2019, ora 11:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori