Vriten 2 gazetarë në Gaza
Dy gazetarë, një italian dhe një palestinez kanë humbur jetën në Rripin e Gazës kur një raketë izraelite shpërtheu mes përpjekjeve për ta çmontuar atë. Njëri prej gazetarëve që humbi jetën si pasojë e shpërthimit ishte Simone Camilli, i cili ka punuar për disa agjenci ndërkombëtare, duke përfshirë edhe “Associated Press”.

Incidentiveri të Rripit të Gazës ndodhi vetëm një orë përpara mbarimit të armëpushimit treditor mes Izraelit dhe palestinezëve.

Shtuar më 13/08/2014, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori