Vriten 18 militantë të ISIS
Edhe ISIS ka krijuar tashmë armiq të mëdhenj dhe nuk mund të vazhdojë vetëm të vrasë.

Armiqtë më të mëdhenj të grupit terrorist janë grupet ushtarake të kurdëve, policia dhe milicia e Baschar Al Assadit dhe Perëndimi që bombardon nga ajri.

Mbrëmë, janë vrarë 18 militantë të organizatës famëkeqe, transmeton AFP.

Mësohet se janë vrarë 17 ekstremistë, në mesin e të cilëve edhe një fëmijë që kishte shkuar të ndihmojë vëllain më të madh të tijin.

Ngjarja ka ndodhur në një kamp pranë provincës Deir Ezor, në luginën e Eufratit.

Dyshohet se militantet mund te jene vrare nga nje prej sulmeve ajore te SHBA-se, nga forcat kurde ose nga ata te Baschar Al Aasadit, por se nuk ka informacione zyrtare se kush e ka sulmuar bazen e ISIS./albeu.com/
Shtuar më 14/09/2014, ora 16:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori