Vriten 16 militantë në Pakistan
Ushtria e Pakistanit ka bërë të ditur se nga përleshjet e trupave ushtarake me militantët në vendin e trazuar të zonave fisnore janë vrarë 16 militantë dhe dy ushtarë.

Autoritetet nisën një ofensivë kundër kryengritësve në luginën e trazuar Tirah, një territor malor, strategjik, në kufi me Afganistanin. Militantët po përpiqen të fitojnë kontrollin e Tirahit që nga janari, por ata janë shtyrë mbrapa nga forcat qeveritare që kanë nisur një ofensivë ajrore dhe tokësore në zonë.

Konfirmimi i pavarur për numrin e viktimave nuk është i /albeu.com/
Shtuar më 05/05/2013, ora 13:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori