E FUNDIT/ Dështon sërish pretenca për Shullazin dhe ushtarët e tij
Vrasja para kamerave që tronditi botën (VIDEO)
Pëlqej
Historia e tij pati tronditur botën në vitin 1991.

Pronari i një toke në Angli i priti me pistoletë në dorë zyrtarët vendorë, të cilët do i prishnin shtëpinë që kishte ngritur pa leje ndërtimi. Aksioni u krye me praninë e kamerave.

Por Albert Dryden nuk e pati fare problem që të qëllonte mbi zyrtarin Harry Collinson, duke e vrarë.

E gjithë ngjarja u filmua nga një kameraman i BBC. Dryden u dënua me burgim të përjetshëm.

Por, sot 76-vjeçari ka dalë nga burgu. Kjo për shkak se ai ka pësuar një goditje në tru dhe nuk flet dot.

Vëllai i tij tha se ai do të kalojë ditët e fundit në një azil. /albeu.com/
Shtuar më 07/10/2017, ora 22:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori