Vrasja e gazetares me bombë, 20 mijë euro shpërblim për gjetjen e vrasësit
Gazetarja malteze malteze Daphne Caruana Galizia, e cila u vra të hënën në Maltë, me një bombë të vendosur në makinë, afër shtëpisë së saj.

Shkak për ekzekutimin e saj mësohet se ka qënë fakti se ajo kishte zbuluar dhe publikuar skandalin e “Panama Papers.

Shprehja e fundit që shkroi në blogun e saj: “Kudo ka kriminelë nëse shihni përreth. Situata është dëshpëruese”

Julian Assange, themeluesi i Wikileaks dhe publikuesi i nje sere bombash lidhur me personalitete te larta, është njëri ndërë personat që ka reaguar ashpër ndaj këtij krimi.

Me nje postim ne Tëitter ai ofron 20 mijë euro shperblim lidhur me ata qe do tejapin informacione qe do te cojne ne kapjen e autoreve te krimit barbar. Assange e vlerëson gazetaren si " gruaja Wikileaks", prandaj ka vendosur një shpërblim.

Mbrëmjen e djeshme gazetarja u vra nga një atentat pasi i ishte vendosur bombë në makinë. /albeu.com/


Shtuar më 17/10/2017, ora 09:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori