Vrasja e 100 ushtarëve në Afganistan, japin dorëheqjen shefat e mbrojtjes
Ministri i Mbrojtjes i Afganistanit, Abdullh Habibi dhe shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë, Qadam Shah Shahim, kanë dhënë dorëheqjen pas një sulm të talibanëve javën e kaluar ku mbetën mbi 100 ushtarë të vrarë, ndërsa presidenti i Afganistanit, Ashraf Ghani, pranoi dorëheqjet e tyre.

Kutjojmë se militantët talibanë të veshur me unforma të Qeverisë afgane, kanë hyrë të premten në një bazë në qytetin Mazar-e Sharif dhe kanë hapur zjarr ndaj ushtarëve.

Ky ka qenë sulmi më vdekjeprurës i talibanëve ndaj forcave të armatosura që nga koha kur militantët janë larguar nga pushteti në vitin 2001. /albeu.com/

Shtuar më 24/04/2017, ora 11:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori