Vodhi energji elektrike, Londra dënon me 4 vite burg shqiptarin nga Kosova
Autoritetet e Londrës kanë dënuar me 4 vite burg shqiptarin nga Kosova, Shaip Nimani, 52 vjeç, i cili kishte vjedhur energjinë elektrike për biznesin e tij të paligjshëm.

Mësohet se Shaip Nimani kishte punësuar pesë rumunë në lavazhin e tij të paligjshëm "Bubbles" në lindje të Londrës.

Sipas gjykatës, një shtetas rumun kishte pësuar një goditje fatale elektrike, teksa ishte duke bërë dush në garazh, pasi Nimani kishte anashkaluar matësin elektrik për të kursyer para.

Prokurori William Boyce QC i tha gjykatës: "Kushtet në bllokun e banimit përbënin rrezik ekstrem për jetën. Sistemet elektrikeauto-larje ishin në një gjendje të tmerrshme.

Ishte manipuluar me energjinë elektrikeauto-larje në mënyrë mjerisht të paaftë duke anashkaluar matësin elektrik, dhe nuk ka dyshim, për të shmangur pagesën e faturës", shkruan "Daily Mail". /albeu.com/

Shtuar më 17/01/2017, ora 16:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori