Vjenë: Fillon konferenca "Islami në jetën pluraliste"
Albeu.com
Në Hofburg të Vjenës, sot fillon konferenca dyditëshe ndërkombëtare me titull “Islami në jetën pluraliste”, në të cilën do të marrë pjesë një numër i madh politikanësh dhe personalitete nga jeta teologjike, si dhe dijetarë dhe teoricienë nga Austria dhe bota.“Konferenca e Vjenës do të duhej të forconte besimin e ndërsjellë, mirëkuptimin, dialogun dhe bashkëpunimin ndërmjet kulturave dhe besimeve”, tha ministrja austriake e punëve të jashtme, Ursula Plashnik. rtk
Shtuar më 14/11/2005, ora 20:50
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori