E FUNDIT/ Një plumb në kokë, vdes 26 vjeçari
Viti i kasaphanës në Siri, 76 mijë të vrarë gjatë 2014 (FOTO LAJM)

Ky vit mund të konsideohet një vit i zi për Sirinë, vend i cili ka shënuar 76 mijë viktima si pasojë e luftës civile të ashpër në vend.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut ka saktësuar se gjithsej gjatë vitit 2014">2014 janë shënuar saktësisht 76 mijë e 21 njerëz të vdekur.

Ky organizëm ka bërë me dije dhe një shifër tjetër tronditëse, atë se gjatë luftës janë vrarë plot 3 mijë e 501 fëmijë.

Ndërsa, në Irakun fqinj njoftohet se janë vrarë së paku 15 mijë njerëz.

Jo pak krime ka kryer grupi terrorist ISIS, që ka marrë nën kontroll krahina të gjarë të të dyja shteteve./albeu.com/
Shtuar më 02/01/2015, ora 09:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori