Vidhet kurora e mbretëreshës së Suedisë
Dy persona të paidentifikuar kanë vjedhur kurorën mbretërore të shekullit të 17-të të Suedisë.

Sipas të dhënave paraprake të dy autorët e vjedhjes janë larguar më një varkë duke mos lënë asnjë gjurmë.

Për t’i kapur autorët policia suedeze ka mobilizuar tokën, detin dhe forcat e saj ajrore pasi sipas tyre vlera e objektit të vjedhur është e paçmueshme, kjo edhe për shkak të trashëgimisë kombëtare.

Kurora i përkiste mbretëreshës Kristina, e cila sundoi Suedinë nga viti 1632 deri më 1654.
Shtuar më 01/08/2018, ora 17:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori