Vetëm 4 shtete të BE-së nuk janë prekur nga vezët e kontaminuara
Të paktën 24 vende të Bashkimit Evropian, nga 28, janë prekur nga skandali i vezëveinfektuara, ndërsa në total numri i shteteve ka arritur në 40.

Vijtenis Andriukaitis, zyrtar i Komisionit Evropian, ëshët shprehur se në vetëm 4 vende anëtarë të BE-së nuk ka pasur vezë të prekura nga insekticidi toksik “fipronil”.

Vendet, të cilat nuk janë goditur nga skandali i vezëveinfektuara, janë Lituania, Portugalia, Qipro dhe Kroacia. /albeu.com/

Shtuar më 05/09/2017, ora 22:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori