Venizelos takohet me Samaras, shpresohet në një marrëveshje
Evangelos Venizelos
Lideri i socialistëve të pasokut Evangelos Venizelos është takuar me udhëheqësin konservator të Demokracisë së Re, Antonis Samaras në një përpjekje për të formuar një qeveri dhe për të shmangur përsëritjen e zgjedhjeve.

Ndërsa votuesi dënuan të dyja partitë e mëdha në votën e gjashtë majit, duke mbështetur partitë e vogla që nuk pranojnë shkurtimin e pagave dhe rritjen e taksave në këmbim të ndihmës ndërkombëtare. /albeu.com/
Shtuar më 11/05/2012, ora 14:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori