Venezuelë, kandidatët mbyllin fushatën zgjedhore
Presidenti i përkohshëm i Venezuelës Nicolas Maduro dhe rivali i tij Henrique Capriles mbyllën fushatat e tyre elektorale me mitingje masive në qytetet e Caracas dhe Barquisimeto.

Shumica e sondazheve të opinionit japin një avantazh të fortë Maduros në zgjedhjet e 14 prill. Kandidatët mbyllën fushatën zyrtare me mitingje që tërhoqën mijëra mbështetës.

Maduro marshoi nëpër rrugët e kryeqytetit duke valevitur një flamur të Venezuelës dhe u bëri thirrje votuesve që të ndjekin "Komandantin Chavez si udhëzues shpirtëror të atdheut."

Në këtë votim presidencial do të jetë hera e parë që Chavez nuk është në fletën e votimit në dy dekada. /albeu.com/
Shtuar më 12/04/2013, ora 10:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori