Venezuela mirëpret 20 mijë sirianë
Presidenti Nicolas Maduro nga Venezuela është shprehur i gatshëm që të presë në vendin e tij 20 mijë refugjatë nga Siria. “Unë dua të pres 20 mijë sirianë, apo familje siriane.

Të vijnë në Venezuelë dhe të ndajmë së bashku këtë tokë në paqe”, u shpreh ai gjatë një takimi me Këshillin e Ministrave në Karakas. I njëjti apel vjen edhe nga vende të tjera, si Kili apo Brazili. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2015, ora 15:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori