Basha përgatitet për "17 Majin" e dytë dhe futjen në zgjedhje
Vendoset armëpushim më afat të pacaktuar në Ukrainën lindore
Një armëpushim me afatpacaktuar do të filloj sonte në mesnatë në pjesën lindoreUkrainës.

Ky armëpushim u nis pas negociatave mes qeverisë ukrainase dhe seperatistëve të mbështetur nga Rusia.

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, tha se marrëveshja e arritur më 21 dhjetor ishte shenjë se ky vend i përfshirë në luftë, është në rrugën për paqe të vazhdueshme, pasi nëntë armëpushimet e arritura më parë janë prishur./albeu.com/

Shtuar më 24/12/2016, ora 13:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori