Vendi në alarm, tajfuni me shpejtësi 255 km/h pritet të godasë shumë shpejt
Tajfuni i fuqishëm ‘Mangkhut’ po përparon drejt Filipineve, thonë zyrtarët e motit.

Shpejtësia e stuhisë është 255 km/h dhe pritet që të prekë plot 5 milion njerëz.

Fluturimet janë anulluar, shkollat janë mbyllur ndërsa policia dhe ushtria janë në gadishmëri.

Tajfuni më vdekjeprurës që ka goditur ndonjëherë filipinet është shënuar në vitin 2013 dhe si pasojë kanë humbur jetën më shumë se 7000 persona.

Shtuar më 14/09/2018, ora 18:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori