Vendet e Afrikës Perëndimore vendosin sanksione ndaj Malit
Udhëheqësit e Komunitetit Ekonomik të Vendeve të Afrikës Perëndimore, vendosën që të vihen sanksione diplomatike dhe financiare ndaj Malit ku udhëheqësit e grushtit të shtetit po zotohen që të rivendosin pushtetin civil.

Takimi u zhvillua në Senegal pasi përfundimit të kohës së vendosur prej 72 orësh për shefët e juntës të Malit, për të rivendosur rendin kushtetues. /albeu.com/
Shtuar më 03/04/2012, ora 10:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori