Vazhdojnë trazirat në Londër
Në Londër dhe në tre qytete të tjera angleze vazhdon dhuna dhe grabitjet janë ende duke vazhduar. Trazirat u raportuan sot herët edhe në Birmingham, Liverpool dhe Bristol. Dhunë, grabitje dhe përleshje të mëdha ndodhën të hënën në një numër vendesh në Londrës, me zjarre të shumta dhe përleshje midis policisë dhe të rinjve.

Trazirat kanë nisur në Londër që natën e së shtunës, pas një protestë masive kundër vdekjes së një të njeriu, që është përleshur me policinë.

Policia thotë se ka arrestuar më shumë se 200 persona. Zyra e kryeministrit ka njoftuar se David Kameron, ka ndërprerë pushimin e tij veror për shkak të situatës.
Policia ka urdhëruar klubet e futbollit në Londër për t'i shtyrë ndeshjet e planifikuara./albeu.com/
Shtuar më 09/08/2011, ora 13:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori