Vazhdojnë protestat në Jemen
Protestat kundër presidentit të Jemenit, Ali Abdullah Saleh, kanë vazhduar dhe sot. Sipas agjencive të lajmeve, demonstruesit kanë arritur të marrin kontrollin mbi stacionin policor në kryeqytetin Sana, madje edhe mbi një qytet tjetër në jug të vendit.

Bëhet e ditur se qeveria ka nxjerrë tanke në rrugët e kryeqytetit dhe armatim të rëndë për të mbrojtur objektet. Të paktën 13 persona raportohen të plagosur. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2011, ora 15:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori