Vazhdojnë protestat në Bellorusi
Albeu.com
Protestat në Bellorusi hynë në ditën e katërt. Opozita, e mbështetur nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian, thotë se zgjedhjet nuk ishin të drejta dhe vazhdoi të kërkojë përsëritjen e votimeve.Sipas rezultateve zyrtare, presidenti Alyaksandr Lukashenka ka fituar 82% të votave.

Një udhëheqës i opozitës tha se protestat do të ndërpriten deri të shtunën, kur opozita ka bërë thirrje për protesta masive. Forcat e sigurisë kanë dëbuar një numër qytetarësh nga Gjeorgjia dhe Polonia.
Shtuar më 23/03/2006, ora 10:55
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori