Vazhdojnë protestat e mësuesve në Greqi
Mobilizimi i mësuesve dhe personelit administrativ i shkollave kundër politikës qeveritare në sektorin e arsimit publik ende vazhdon në Greqi.

Mbrëmjen e së hënës, në fund të një asambleje të gjatë, krerët e shoqatave të mësuesve të shkollave 8-vjeçare dhe të mesme votuan në favor të propozimitparashikon një grevë të përgjithshme.

Ata shprehen se do të ketë ndërprerje të mësimit për gati 5 ditë rresht duke filluar që nga 16 shtatori./albeu.com/
Shtuar më 10/09/2013, ora 16:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori