Vatikani "ngrin" 13 milion euro të dyshimta
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Vatikani ka ngrirë rreth 2 milion euro para të dyshimta nga viti i kaluar në kuadërhetimeve që po bëhen lidhur me larjen e parave, aksion ky i ndërmarë nga Papa Francesko.

Por, sipas Gian Pietro Milano i ngarkuar në detyrën e drejtësisë në Vatikan, ka thënë se shuma e parave të ngrira ka shkuar në 13 milionë euro që nga viti 2013 deri në vitin 2016, shkruan "Reuters".

Vitin e kaluar shërbimi për kontrolle financiarë i Vatikanit deklaroi se ka mbyllur rreth 5 mijë llogari të dyshimtakuadërhetimeve tre vjecare për punë të bankës së Vatikanit e cila ishte pjesë e skandalit të fundit të viteve të 80-ta. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2017, ora 14:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.