Vatikani: Ka rrezik për Luftë të III Botërore
Nëse SHBA-ja dhe ndërkombëtarët vendosin për ndërhyrje të armatosur në Siri mund të ketë një luftë të III botërore. Ky është parashikimi i Selisë së Shenjtë në Vatikan, i cili vjen deklaratës së Obamës që po pret konfirmimin e e Kongresit Amerikan për ndërhyrje.

Papa Françesku u lut të dielën në Romë për armëpushim, ndërsa ftoi bashkësinë ndërkombëtare për të gjetur një zgjidhje përmes dialogut, e jo luftës. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2013, ora 18:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori