Uzbekistan, mbyllen zyrat e Human Rights Watch
Human Rights Watch
Autoritetet e Uzbekistanit kanë detyruar organizatën për të drejtat e njeriut Human Rights Watch që të mbyllë zyrat në kryeqytetin Tashkent. Organizata për të drejtat e njeriut i akuzoi autoritetet uzbeke se nuk i lëshuan personelit viza dhe akreditimeve për punë para tërheqjes së lejes së regjistrimit të zyrës.

HRW tha se dëbimi vjen në kohën e "thellimit të krizës me të drejtat e njeriutUzbekistan", ku më shumë se dhjetë gazetarë dhe aktivistë janë burgosur dhe torturuar. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2011, ora 10:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori