Ushtria e Assadit vret të paktën 50 persona
paku 50 persona kanë vdekur në qytetin Talbiseh, si pasojë e sulmeve të ushtrisë së Bashar Al Assad.

Aktivistët e të drejtave të Njeriut kanë thënë se në mesin e të vrarëve janë së paku 5 fëmijë.

Qyteti në fjalë, pjesë e provincës së Homsit është bombarduar për dy ditë rresht nga forcat qeveritare.

Nga Siria deri më tani janë zhvendosur mbi 9 milionë persona dhe janë vrarë gati 200.000 të tjerë, për shkak të luftës së egër civile që po zhvillohet. /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2014, ora 16:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori