Uragani "Iota" i merr jetën 28 personave në Amerikën Qendrore
Uragani “Iota” që goditi Amerikën Qendrore i ka marrë jetën 28 personave.

Aktualisht erërat e kanë ulur shpejtësinë, duke u klasifikuar një stuhi tropikale, por mbrëmë goditi Hondurasin, vend në të cilin autoritetet njoftuan një bilanc provizor për momentin që parashikon 18 humbje jete mes të cilëve fëmijë.

Ndërkohë shumë persona kanë mbetur të bllokuar pasi nuk arritën t’i shpëtonin stuhisë së erërave që solli përmbytje dhe dëme të shumta. Ndërkohë, mijëra familje arritën të shpërnguleshin nga zonat më të rrezikuar.
Shtuar më 19/11/2020, ora 11:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori