Uragani “Ingrid” në Meksikë drejtohet në veri (FOTO-LAJM)

Të paktën 19 viktima dhe mijëra të tjerë janë të detyruar të braktisin banesat e tyre, për shkak të uraganit Ingrid. Meksika është gjunjëzuar para tij, duke kaluar orë të vështira pasi stuhia tropikale e ka përfshirë.

Erërat arrijnë një shpejtësi më të lartë se 125 kilometra në orë dhe shirat e dendur kanë rënë pa pushim. Rreth 20 ura janë shkatërruar mdërsa më shumë se 70 fshatra kanë mbetur të izoluar.

veri të vendit, përgjatë gjithë bregut deri në Teksas është vendosur gjendja e alarmit për dallgët e larta dhe shirat e rrëmbyeshëm që mund të shkaktpjnë përmbytje./albeu.com/
Shtuar më 16/09/2013, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori