Ukrainë, Tymoshenko futet në grevë urie
Ish-kryeministrja e Ukrainës, Yulia Tymoshenko e cila vuan dënimin për korrupsion, është futur të premten në grevë urie. Sipas avokatit të saj Serhiy Vlasenko ish-kryeministrja ka hyrë në grevë për të kundërshtuar atë që po ndodh në vend dhe jo madje edhe në burgun në Kharkiv, ku ajo ndodhet.

Ajo ka pasur të nxira në krahë dhe stomak pasi me dhunë e kishin lëvizur nga qelia drejt spitalit. /albeu.com/

Shtuar më 24/04/2012, ora 17:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori