Ukrainë, protesta kundër presidentit
Mijëra mbështetës të ish-kryeministres së Ukrainës, Julia Timoshenko, janë tubuar në qendër të Kiveit për të protestuar kundër rivalit të saj, presidentit Viktor Janukoviq. Ata mbanin parulla që bënin thirrje për largimin e presidentit dhe të kryeministrit të tij, Mikola Azaro. Protesta ishte e qetë dhe nuk raportohet për të arrestuar.

Janukoviq, i cili erdhipushtet vitin e kaluar, është akuzuar nga kritikët e tij për lidhje të afërta me Moskën dhe për persekutimin e kundërshtarëve të tij politikë.
Shtuar më 23/01/2011, ora 12:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori