Ukrainë, gjyqi ndaj Tymoshenkos shtyhet në shtator
Një gjykatë në Ukrainë ka vendosur të shtyjë deri në 11 shtator gjyqin e ish-kryeministres Yulia Tymoshenko, e cila akuzohet për evazion fiskal dhe përvetësim.

Ajo nuk ka qenë e pranishme në sallë për shkak të problemeve me shëndetin. Liderja 51-vjeçare e opozitës po vuan aktualisht një dënim 7-vjeçar, pasi thuhet se ka abuzuar me pushtetin, kur nënshkroi një kontratë gazi me Rusinë në vitin 2009, kohë në të cilën ishte kryetare qeverie. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2012, ora 13:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori