Ukraina stërvitje ushtarake për të "shporrur" Rusinë
Ndërkohë që në lindje të Ukrainës vazhdon beteja mes ushtarëve ukrainas dhe separatistëve rusë, në perëndim të saj kanë nisur stërvitjen ushtarake ushtare nga 15 vende të botës.

Duke nisur nga sot deri më datë 26 shtator, 1.300 trupa do të stërviten intensivisht me qëllim që të përballen me agresionin rus në Krime, zonë e aneksuar nga rusët.

Pentagoni ka sqaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po i koordinon punët me Kievin zyrtar dhe me shtete të tjera anëtare të NATO-s për të përballuar 'agresionin rus'. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 10:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori