E FUNDIT/ Milani shpëton në fund mes dramës (VIDEO)
Ukraina ia mbyll kufirin Rusisë
Duke patur parasysh situatën e rëndë në lindje të vendit, presidenti i Ukrainës, Poroshenko ka urdhëruar mbylljen e përkohshme të kufirit mes shtetir rus dhe atij ukrainas.

Poroshenko tha se vetëm në këtë mënyrë do të ndaleshin separatistët rusë që vijnë nga Rusia, si dhe armët që ata i përdorin për të luftuar.

Me herët kryeministri i Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk, i ka kërkuar perëndimit që të mos i heqin sanksionet ndaj Rusisë, derisa Kievi zyrtar të marrë kontrollin e plotë të territorit, duke përfshirë edhe pjesën e okupuar nga Rusia, Krimenë. /albeu.com/

Shtuar më 25/09/2014, ora 14:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori