Uges: Millosheviçi qëllimisht ka marrë barna për të keqësuar shëndetin
Albeu.com
Analizat e gjakut të Sllobodan Millosheviçit dëshmuan se ai ka marrë barna për të keqësur shëndetin në mënyrë që të mbështeste kërkesën e tij për mjekim në Rusi, ka deklaruar gjatë ditës Donald Uges, ekspert mjeksor hollandez."Nuk mendoj se i ka marrë barnat e gabuara për të bërë vetvrasje, por vetëm për të realizuar udhëtimin në Moskë, ku ishte dhe familja e tij. Mendoj se kjo ishte mundësia e vetme që ai të ikte nga Haga", tha Uges.
Avokati i Millosheviçit deklaroi se varrimi do të mbahet në Beograd dhe se djali i Millosheviçit, Marko Millosheviç, do ta marrë trupin e tij nga Haga sot ose nesër. rfe
Shtuar më 13/03/2006, ora 15:53
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori