Për vetëm 50 ditë, infermierja rezulton 8 herë e infektuar me COVID-19
Tetë herë pozitive në 50 ditët e fundit, kështu ka rezultuar ndaj testeve Covid-19, një infermiere kanadeze që u infektua muaj më parë.

Nisur nga çfarë raportojnë mediat e huaja, Tracy Schofield nga Ontario filloi të përjetojë krejt papritur, simptoma të tillla si ethe dhe gulçim. Të nesërmen ajo u testua për herë të parë për COVID-19, dhe doli pozitive.

Schofilet, 49 vjeçe, kaloi dy javë në izolim, por testi i saj i dytë doli përsëri pozitiv, dhe që atëherë edhe gjashtë herë rezultoi pozitive.

Ndërkohë mjekët i thanë nënës së tre fëmijëve se nuk besojnë se ajo mund të infektojë dikë, por ende nuk kanë përgjigje konkrete për rezultatin e saj.

Shtuar më 22/05/2020, ora 10:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori