E FUNDIT/ La pas 7 fëmijë, koronavirusi i merr jetën pacientes tek Infektivi
U mbajt Eurovision 2005, Greqia e para
Albeu.com
Ne kryeqytetin e Ukranines Kiev, mbreme u mbajt finalja e 50. e Eurovisionit. Fituese e ketij spektakli ishte Greqia me kengen "My Number One" ne interpretim te Helena Paparizou. Ja rradhitja:Vendi i dyte i takoi Maltes me kengen "Angel" interpretuar nga Chiara ndersa vendin e trete Rumania me kengen "Let me try" te interpretuar nga Luminita Anghel&Sistem

Shqiperia me kengen "Tomorrow I go" kenduar nga Ledina Celo u rradhit e 16-ta ga 24 shtetet pjesemarrese.


Piket dhe rradhitja e finales se Eurovision 2005:

1 - Greqia 230
2 - Malta 192
3 - Romanya 158
4 - Izraeli 154
5 - Letonia 153
6 - Moldavia 148
7 - Serbia & MAli i Zi 137
8 - Zvicra 128
9 - Norvegjia 125
10 - Danimarka 125
11 - Kroacia 115
12 - Hungaria 97
13 - Turqia 92
14 - Bosna dhe Hercegovina 79
15 - Rusia 57
16 - Shqiperia 53
17 - Maqedonia 52
18 - Qiproja Greke 46
19 - Suedia 30
20 - Ukraina 30
21 - Spanja 28
22 - Anglia 18
23 - Franca 11
24 - Gjermania 4
Shtuar më 22/05/2005, ora 17:35
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori