U hodhën të panikosur nga dritaret, 70 persona humbin jetën pas shpërthimit në tren
Të paktën 70 persona kanë mbetur të vrarë pasi disa bombula gazi kanë shpërthyer në flakë në një tren në Pakistan.

Njgarja e rëndë ka ndodhur pasi njerëzittren po gatuanin mëngjesin në sobat me gaz por fatkeqsisht gjërat nuk kanë shkuar sic duhet shkruan albeu.com.

Njerëzit më së shumti kanë gjetur vdekjen pasi janë hedhur nga tmerri dhe paniku dhe në tentativë për të shpëtuar.

Dy nga sobat besohet se kanë shpërthyer, duke i vënë zjarr tre karrocave.

30 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur, disa prej tyre në gjendje kritike. /albeu.com/
Shtuar më 31/10/2019, ora 09:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori