U hodh poshtë idea e rihapjes së bisedimeve rreth Kushtetutës evropiane
Albeu.com
Kreu i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, ka hedhur poshtë idenë e rihapjes së bisedimeve rreth kushtetutës evropiane, pasi u hodh poshtë në Francë dhe Hollandë.Barroso tha se hartimi i kushtetutës "ishte një proçes shumë i ndjeshëm, që kërkoi shumë vite për t'u hartuar", kurse udhëheqësve evropianë i kërkoi që të mos mbeteshin të paralizuar. rtk
Shtuar më 05/06/2005, ora 20:27
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori