U diagnostikua me tumor në tru, McCain: Do të kthehem shpejt!
Senatori amerikan John McCain është diagnostikuar së fundmi me tumor në tru.

Mjekët kanë konstatuar një tumor në tru ndërkohë që po ndërhynin për shmangien e një problemi tjetër me venat në atë zonë.

Bëhet fjalë për një fazë fillestare të tumorit e quajtur nga mjekët si "glioblastoma".

Ndërkohë, menjëherë pas lajmit, dashamirës së Senatorit John McCain po i përcjellin atij lutje dhe mesazhe për shërim të shpejtë.

Mjekët e zotit McCain thonë se ai po reagon shumë mirë pas operacionit.

Glioblastoma është një lloj agresiv i kancerit të trurit, sipas mjekëve të Klinikës Mayo në Finiks.

Senatori dhe familja e tij po shikojnë mundësinë e trajtimit të mëtejshëm, duke përfshirë kimioterapinë dhe rrezatimin.

Ai ndodhet aktualisht në shtëpinë e tij në Arizona nga ku edhe ka premtuar se do të kthehet shpejt. /albeu.com/
Shtuar më 20/07/2017, ora 21:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori