U arrestua kandidati i opozitës në Bjellorusi
Albeu.com
Në Bjellorusi, policia shpërndau një protestë të opozitës në kryeqytetin Misnk dhe arrestoi kandidatin e opozitës për president, Alexander Kozulin.Protesta u mbajt në një park, pasi mijëra trupa të policisë kishin bllokuar hyrjen e sheshit Tetori të Minskut. Milinkeviç humbi me një diferencë të madhe votash në garën me presidentin e vijës së ashpër Aleksander Lukashenko.
Shtuar më 26/03/2006, ora 15:40
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori