Tymoshenko: Nuk tërhiqem nga gara për presidente
Ish-kryeministrja e Ukrainës Yulia Tymoshenko, gjatë një konference në Kiev është shprehur sot se mbetet kandidate për postin e presidentes, dhe se nuk do të bëjë marrëveshje me kandidatët e tjerë, për të tërhequr kanididaturën e saj.

Deklarata vjen një ditë pasi udhëheqsi i Partisë Demokratike për reforma në Ukrainë, Vitali Klitchko, i ka bërë thirrje Tymoshenkos që të tërhiqet nga kandidatura dhe të mbështesë Petro Poroshenko.


Ditën e shtunë Vitali Klitchko ka hequr dorë nga kandidimi për president dhe do të kandidojë për kryetar të Kievit.

Ai është shprehur se do ta mbështesë biznesmenin Poroshenko, i cili shihet nga shumë persona si një ndër njerëzit më me shumë influencë në Ukrailë. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2014, ora 13:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori