Turqia liron rreth 34.000 të burgosur
Autoritetet turke kanë liruar rreth 33.838 të burgosur deri më tani.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i drejtësisë, Bekir Bozdag, i cili ka thënë se i ka liruar të burgosurit për të liruar hapësirën për dhjetëra mijëraburgosur që kanë lidhje me grushtin e shtetit në korrik.

Turqia ka pushuar rreth 80,000 njerëz nga postet publike, dhe mijëra të tjerë janë arrestuar, raporton "Reuters". /albeu.com/


Shtuar më 02/09/2016, ora 13:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori