Turqia fillon aksionin ushtarak, F-16 bombardon
Albeu.com
Aeroplanë ushtarakë të Turqisë dhe trupat tokësore kanë sulmuar pozitat e kryengritësve kurdë në vijën kufitare të Irakut verior. Lajmin e ka bërë të ditur një zyrtarë i lartë i qeverisë turke, pa saktësuar se për cilat zona bëhet fjalë.Pak me pare gjithashtu kane fluturuar aeroplane f-16 te cilen jane nisur drejt kufirit per te bombarduar caqet e terroristeve te PKK-se.

Sipas mediave italiane të paktën 37 persona janë vrarë gjatë këtij aksioni.
internethaber
Shtuar më 24/10/2007, ora 20:48
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori