Protestat anti-qeveritare, vijojne perleshjet në Ankara
Përleshje të reja midis policisë dhe protestuesve anti-qeveritare janë regjistruar natën e se premtes në Ankara. Policia ka shpërndarë me forcë duke përdorur gaz lotsjellës dhe ujë me presion, grupet e protestuesve në fushën e Tunali dhe rrugen Kennedy.

Prej tre javesh çdo natë regjistrohen perleshje mes policise dhe protestuesve. Ndërkohë që në Stamboll nuk ka pasur incidente të raportuara. /albeu.com/
Shtuar më 22/06/2013, ora 13:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori