Turqi, SHBA gati sistemin raketor
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Trupat e ShteteveBashkuara janė vendosur nė Turqi, pėr tė operuar me sistemin raketor Patriot, pėr mbrojtje kundėr kėrcėnimeve nga lufta nė Sirinė fqinje.

Komanda Evropiane e ushtrisė sė ShteteveBashkuara ka njoftuar se nė Turqi do tė vendosen afro 400 ushtarė, pėr tė operuar me dy sisteme amerikane Patriot. /albeu.com/
Shtuar më 05/01/2013, ora 17:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu