Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Turqi, kthehen dy gazetarët e burgosur në Siri
Dy gazetarët e burgosurSiri, prej muajit mars, janë kthyer në Turqi pasi Irani veproi si ndërmjetësues për lirimin e tyre. Dem Ozkoshe dhe Hamt Çoshkun, arritën sot në Stamboll, me një aeroplan nga Teherani.

Të dy personat mendohet se janë arrestuar në fillim të muajit mars, pasi kishin hyrë në Siri për të raportuar për luftimet ndërmjet forcave lojale ndaj presidentit Bashar al-Asad, dhe kryengritësve opozitarë në qytetin Idlib, afër kufirit me Turqinë. /albeu.com/

Shtuar më 13/05/2012, ora 11:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori